WEB DESIGN AND DEVELOPMENT (CS/IS)

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

RONALD DíSOUZA & MOHAMMED MUSTHAFA

PCET , BELTHANGADY

WINNER

NAME

COLLEGE

SUSHIN P V

PACE , MíLORE

 

 

TECHNICAL PAPER PRESENTATION (CS/IS)

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

SWAPNA SALIAN & SHREELATHA SHENOY

SSE, MUKKA

WINNER

NAME

COLLEGE

FATHIMA REEM & ARZOO

AITM,BHATKAL

 

 

 

CODE CHEF (CS/IS)

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

SRI VISHNU RANJAN

SMVITM, BANTEKAL

WINNER

NAME

COLLEGE

RAMEEZ SHUHAIB &

MUHAMMED JUNAID

NMAMIT, NITTE

 

 

PERPLEX ONLINE QUIZ

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

TEJAS & REEVAN

SJEC, VAMANJOOR

WINNER

NAME

COLLEGE

ABDUL AHAD&ABHISHEK RAI

PACE, MíLORE

 

GK QUIZ

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

ADITHYA SHETTY & TEAM

SJEC , VAMANJOOR

WINNER

NAME

COLLEGE

ABDUL AHAD & TEAM

PACE , MíLORE

 

 

 

SENTATAINMENT

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

ABHISHEK H RAI &

VAISHAK T R

PACE,MíLORE

WINNER

NAME

COLLEGE

SONAL N SHRIYAN&

SOMITH D V

PACE, MíLORE

 

MIGHTY MACHANIST

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

AASHISH JUNAID

PACE, MíLORE

WINNER

NAME

COLLEGE

MANJUNATH

SCEM, SAHYADRI

 

TECH PAPER PRESENTATION(ME)

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

SANMATIPATIL

MITE, MOODABIDRI

WINNER

NAME

COLLEGE

VINAYAK SHENOY & VIGNESH

CEC, BENJANAPADAVU

 

 

AUTO QUIZ

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

A V SOORAJ &

AASHISH ASHOK

SIT, VALACHIL

WINNER

NAME

COLLEGE

ZAID DAMDA&

HADI IMTHIYAZ

AITM , BHATKAL

 

3D MODELING

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

ASHISH SALIN

SSE, MUKKA

WINNER

NAME

COLLEGE

MANJUNATH

MIT, KUNDAPUR

 

CIRCUIT DEBUGGING AND ANALYSIS (EC)

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

ULLAS K&

DARSHITH M P

MCE, HASSAN

WINNER

NAME

COLLEGE

NISHANTH&

AVINASH RODRIGUES

SJEC, VAMANJOOR

 

TECHNICAL QUIZ(EC)

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

RAKESHA S N &

SUNIL B KOLEKAR

GEC, KARVAR

WINNER

NAME

COLLEGE

SUHRITH D &

AJEY PAI

NMAMIT, NITTE

 

 

 

ROBO WARS

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

VIGNESH & TEAM

SJEC, VAMANJOOR

WINNER

NAME

COLLEGE

SHESHAGIRI & TEAM

SSE, MUKKA

 

 

TECH PAPER PRESENTATION(EC)

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

MUHAMMED MASHOOD

MITE, MOODABIDRI

WINNER

NAME

COLLEGE

HASHMIDA BANU & ARPANA

MITE, MOODABIDRI

 

 

 

 

TECH PAPER PRESENTATION(CV)

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

PRITHVIRAJ ALVA &

SOMBHRAMA

VCET, PUTTUR

WINNER

NAME

COLLEGE

POORVI SHETTY& AVINASH

MITE, MOODABIDRI

 

 

CIVIL MANIA (CV)

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

JUNAID SAYED & SPURTI RAIKAR

GEC , KARVAR

WINNER

NAME

COLLEGE

MOHAMMED RAYIF &SUHAIL PUZHAKKAL

AITM, BHATKAL

 

TECHNICAL QUIZ(AE)

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

ABDUL MUHSI & TEAM

AITM , BHATKAL

WINNER

NAME

COLLEGE

NAVANEESH & TEAM

SIT , VALACHIL

 

TECHNICAL GROUP DISCUSSION (AE)

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

SYED AFEEF

AITM, BHATKAL

WINNER

NAME

COLLEGE

AQIF ISMAIL

PACE, MíLORE

 

 

TECHNICAL PAPER PRESENTATION (AE)

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

ALEX MATHEW & FLORENCE M PINTO

SJEC, MANGALORE

WINNER

NAME

COLLEGE

SHARATH CHANDRA

SMVIT, BANTEKAL

 

BOT SOCCER(MTR)

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

ASHRITH JAIN & TEAM

NMAMIT, NITTE

WINNER

NAME

COLLEGE

CHRISTON DíSOUZA & TEAM

SJEC , VAMANJOOR

 

 

 

TECHNICAL PAPER PRESENTATION (MTR)

 

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

VAISHNAV & MADHUSUDHAN

SIT, VALACHIL

WINNER

NAME

COLLEGE

RAMESH &NARESH

MITE, MOODABIDRI

 

PENCIL SKETCHING

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

S†† GANASRI

GSSIET, MYSORE

WINNER

NAME

COLLEGE

SHARATHHR

GEC , KUSHALNAGAR

 

 

PAINTING

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

AKSHAYA KUMAR

SJEC , VAMANJOOR

WINNER

NAME

COLLEGE

ASHWIN S K

MIT , KUNDAPUR

 

RANGOLI

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

MAMATHA

PACE, MíLORE

WINNER

NAME

COLLEGE

JYOTHI

MIT, KUNDAPUR

 

 

 

ARTY STIX

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

MUHAMMED NIZAR

& RUKSAR BANU

SDIT, KENJAR

WINNER

NAME

COLLEGE

ABHILASH K S&

RAHUL JOSHUA

SIT, VALACHIL

 

 

COLLAGE

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

SONALS & TEAM

SIT , VALACHIL

WINNER

NAME

COLLEGE

ANGEL SULOCHANA

SIT , VALACHIL

 

`

HAND ART

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

MISSRIYA

PACE, MíLORE

WINNER

NAME

COLLEGE

MEGHA

GEC,KARWAR

 

MANAGEMENT BLEND

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

AISHWARYA V RAO & TEAM

SDM , MíLORE

WINNER

NAME

COLLEGE

RAHUL JHA & TEAM

MSRIM, BANGALORE

 

 

 

 

ICE BREAKER

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

NALINA & TEAM

GMIT, DAVANGERE

WINNER

NAME

COLLEGE

LIKITHA K & TEAM

SDM PG CENTRE, MíLORE

 

 

AD HOCK

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

SANDESH & TEAM

MSNM BESANT, MíLORE

WINNER

NAME

COLLEGE

DEEKSHITH & TEAM

SDIT, KENJAR

 

 

START UP STREET

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

ABHISHEK SHETTY & TEAM

SDM, MíLORE

WINNER

NAME

COLLEGE

ARCHANA & TEAM

AJIM , MíLORE

 

MIXED BAG

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

SOUGAN H & TEAM

SIMS, PANDESHWAR

WINNER

NAME

COLLEGE

SAMPRAS SNEHAL MARTIS & TEAM

SDM , MíLORE

 

 

BRAIN TEASER

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

DHANUSH & KRISHNANDA

MSNM BESANT,MíLORE

WINNER

NAME

COLLEGE

DHARMESH & VIVEK

AJIM,MíLORE

 

VARIETY (MBA)

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

ARUN & TEAM

ALVAíS, MIJAR

WINNER

NAME

COLLEGE

ANOKA JAIN & TEAM

SDM, MANGALORE

 

ENGLISH CREATIVE WRITING

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

KUSHWANTH

BGSIT,NELAMANGALA

WINNER

NAME

COLLEGE

GAURAV K G

SMVIT, BANTEKAL

 

 

 

KANNADA STORY WRITING

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

SUHRITHD

NMAMIT, NITTE

WINNER

NAME

COLLEGE

SHRADHA C H

SJEC , VAMANJOOR

 

DEBATE ENGLISH

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

VICKY FRANCIS &

DILISH JOY LOBO

SJEC, VAMANJOOR

WINNER

NAME

COLLEGE

SUHRITH & PRANAV

NMAMIT , NITTE

 

 

 

 

DEBATE KANNADA

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

SHIVARAJ & SREELAXMI

SSE, MUKKA

WINNER

NAME

COLLEGE

VISHWANATH & SUDHA

MIT, KUNDAPUR

 

EXTEMPORE

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

VAIBHAV DíSOUZA

NMAMIT, NITTE

WINNER

NAME

COLLEGE

ABDUL AHAD SHEIK

PACE, MíLORE

 

 

 

 

WHATíS THE GOOD WORD

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

AJAY PAI&

HABIL AHAMED

NMAMIT, NITTE

WINNER

NAME

COLLEGE

AQUIF ISMAIL&

ABDUL AHAD

PACE, MíLORE

 

TECH DUMB CHARADES

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

SHIVANI & TEAM

SIT, VALACHIL

WINNER

NAME

COLLEGE

REMOS MENEZES & TEAM

SSE, MUKKA

 

 

 

 

SPELL B

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

ABDUL AHAD SHEIK

PACE , MíLORE

WINNER

NAME

COLLEGE

VERNETTE RODRIGUES

NMAMIT, NITTE

 

MOCK PRESS

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

A V SOORAJ

SIT,VALACHIL

WINNER

NAME

COLLEGE

SUSHAN SHETTY

NMAMIT, NITTE

 

 

 

 

JAM

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

ABDUL AHAD SHAIKH

PACE, MíLORE

WINNER

NAME

COLLEGE

HABIL AHEMED

NMAMIT, NITTE

 

 

AIR CRASH

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

PRAMODA N V

MCE, HASSAN

WINNER

NAME

COLLEGE

SANGEETHA

SDIT, KENJAR

 

 

COUNTER STRIKE

 

WINNER

NAME

COLLEGE

NITHISH RAJ & TEAM

SJEC , VAMANJOOR

 

 

NFS MOST WANTED

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

SHAHID

PACE, MíLORE

WINNER

NAME

COLLEGE

KAUSHIK KUMAR

SSE, MUKKA

 

DOTA

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

RAHUL RAO & TEAM

SIT,VALACHIL

WINNER

NAME

COLLEGE

GOWTHAM RAJ & TEAM

SJEC, VAMANJOOR

 

FIFA

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

HABIL

NMAMIT, NITTE

WINNER

NAME

COLLEGE

SYED RAYEEF

AITM , BHATKAL

 

 

MINI MILITIA

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

BENSON ROY &TEAM

YIT, MOODABIDRI

WINNER

NAME

COLLEGE

SRINIVAS A HOSAMANI

STJIT, RANEBENNUR

 

GROUP MIME

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

LEKHA& GROUP

BGSIT, NELAMANGALA

WINNER

NAME

COLLEGE

PRANAV & PARTY

SJEC, VAMANJOOR

 

 

 

MAD ADS

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

SAAHIL KHAN & TEAM

SJEC, VAMANJOOR

WINNER

NAME

COLLEGE

ABHIJITH M V & TEAM

SIT, VALACHIL

 

STAND UP COMEDY

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

SAYYED MOHAMMED ISHRAQ

SDIT, KENJAR

WINNER

NAME

COLLEGE

RAFEH ISHTIAQ

NMAMIT, NITTE

 

 

TREASURE HUNT

 

WINNER

NAME

COLLEGE

AASHISH JUNAID & TEAM

PACE, MíLORE

 

 

 

 

SHORT VIDEO FILM MAKING

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

BHUVAN S & TEAM

NMAMIT, NITTE

WINNER

NAME

COLLEGE

ASHEEL K BAIJU

AITM, BHATKAL

 

 

 

PHOTO GRAPHY

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

ASHAY V B

SIT, VALACHIL

WINNER

NAME

COLLEGE

KIRAN KUMAR

NMAMIT, NITTE

 

 

WESTERN SOLO DANCE

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

SACHIN M K

AIT, CHIKMAGALUR

WINNER

NAME

COLLEGE

CHETHAN

SSE , MUKKA

 

EASTERN DUET DANCE

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

AVANI & MEDHINI

SMVIT, BANTEKAL

WINNER

NAME

COLLEGE

SHARANYA &†† MAHIMA S RAO

SJEC, VAMANJOOR

 

 

GROUP DANCE EASTERN

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

PRIYADARSHINI & TEAM

SJEC, VAMANJOOR

WINNER

NAME

COLLEGE

SAHIL KHAN & TEAM

SJEC, VAMANJOOR

 

GROUP DANCE WESTERN

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

NIDHI SHETTY & TEAM

NMAMIT, NITTE

WINNER

NAME

COLLEGE

SHESHAGIRI TANTRY

SSE, MUKKA

 

 

 

 

SEMI CLASSICAL SOLO SINGING

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

Deepikaraj Ballal

SMVIT,Bantekal

WINNER

NAME

COLLEGE

Sahana Udupa

SMVIT, Bantekal

 

WESTERN SOLO SINGING

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

DEHLELA SABIR

SSE, MUKKA

WINNER

NAME

COLLEGE

SAVIN KARKADA

NMAMIT, NITTE

 

 

FILMY DUET SINGING

 

RUNNER UP

NAME

COLLEGE

JEEVAN SHASTRY &

PRAMOD KUMAR

MCE , HASSAN

WINNER

NAME

COLLEGE

RITHWIK PRADEEP &

PALLAVI

SJEC, VAMANJOOR

 

BATTLE OF BANDS

 

RUNNER UP

NAME

SUMMER & JADE

WINNER

NAME

THE UNKNOWNS